• امروز : پنج شنبه - ۷ اسفند - ۱۳۹۹
0

در طرح اندوخته خانواده مهر ایران مبلغ وام صندوق‌های خانوادگی را دو برابر کنید

  • کد خبر : 9632
  • ۰۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۴
در طرح اندوخته خانواده مهر ایران مبلغ وام صندوق‌های خانوادگی را دو برابر کنید

اگر اهل برگزاری صندوق‌های خانوادگی یا اداری خود هستید می‌توانید با شرکت در «طرح اندوخته خانواده» بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، موجودی صندوق خود را دو برابر کنید.

روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران؛ اگر اهل برگزاری صندوق‌های خانوادگی یا اداری خود هستید می‌توانید با شرکت در «طرح اندوخته خانواده» بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، موجودی صندوق خود را دو برابر کنید.

طرح اندوخته خانواده مهر ایران چیست؟

این طرح شرایطی کاملاً مشابه با صندوق‌های رایج در میان خانواده‌ها یا کارکنان ادارات و سازمان‌ها دارد و اعضاء با پرداخت سهم اندوخته ماهانه و تجمیع مبالغ خرد علاوه بر پس‌انداز از تسهیلات قرض‌الحسنه بهره‌مند می‌شوند. البته با این تفاوت که در صندوق‌های خانوادگی صرفاً از پولی که اعضاء به‌صورت ماهیانه پرداخت کرده‌اند، تسهیلات پرداخت می‌شود اما در این طرح و از طریق پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه حمایتی، میزان دریافتی افراد صندوق را تا دو برابر افزایش می‌دهد. سقف تسهیلات پرداختی از محل منابع بانک در این طرح ۲۰ میلیون تومان خواهد بود.

طرح یکم اندوخته خانواده مهر ایران

در این طرح اعضای صندوق می‌توانند با درخواست متقاضیان و برحسب تعداد افراد خانواده در یکی از ۴ گروه تعیین‌شده، شرکت کنند. تعداد اعضای گروه‌های تعیین‌شده در این طرح ۵ نفره، ۱۰ نفره، ۱۵ نفره، ۲۰ نفره خواهد بود. در این طرح مبلغ سهم اندوخته در ابتدای دوره با نظر متقاضیان تعیین می‌شود که بین ۲۰۰ هزار تومان تا ۲ میلیون تومان متغیر و در طول دوره ثابت خواهد بود. این طرح برای صندوق‌هایی با هر تعداد افراد قابل‌اجراست و مدت‌زمان پرداخت سهم اندوخته توسط اعضا، ۱۰ مرحله به‌صورت مستمر و ماهیانه خواهد بود.

شیوه پرداخت تسهیلات طرح یکم اندوخته خانواده

در این طرح پرداخت تسهیلات بانک مهر ایران از ماه سوم آغاز می‌شود. بنابراین پس از دریافت سهم اندوخته ماه سوم تمامی اعضا، و به‌صورت ماهیانه یعنی ۱۰ فقره تسهیلات در ۱۰ ماه متوالی به اعضای معرفی‌شده پرداخت می‌شود. مبلغ تسهیلات پرداختی بانک در هرماه با تعداد اعضاء و مبلغ پرداختی ماهانه اعضاء متناسب خواهد بود که طبق فرمول زیر محاسبه می‌شود:

۲ × مبلغ سهم اندوخته ماهیانه× تعداد اعضا = مبلغ تسهیلات پرداختی در هرماه

به‌طور مثال اگر حق عضویت ماهانه هر نفر ۵۰۰ هزار تومان باشد، هر یک از اعضا می‌توانند دو فقره وام ۵ میلیون تومانی (جمعاً ۱۰ میلیون تومان) در یکی از ماه‌های چهارم تا سیزدهم دریافت کنند.

اقساط و سود تسهیلات طرح یکم اندوخته خانواده مهر ایران

حداکثر مدت‌زمان بازپرداخت تسهیلات بانک ۲۲ ماه است که ۲ قسط مربوط به پرداخت کارمزد و ۲۰ قسط مربوط به بازپرداخت تسهیلات خواهد بود. در طرح اندوخته خانواده مهر ایران به هر یک از اعضا، حداکثر دو نوبت تسهیلات از محل اندوخته اعضا و منابع بانک پرداخت می‌شود که کارمزد تسهیلات پرداختی از محل سهم اندوخته اعضا، ۲ درصد و کارمزد تسهیلات پرداختی از منابع حمایتی بانک ۴ درصد محاسبه و از وام‌گیرنده طی دو قسط دریافت می‌شود.

در صورت عدم برداشت مجموع مبالغ مربوط به سهم اندوخته دریافتی اعضا، امکان دریافت تسهیلات مجدد همانند شرایط قبلی امکان‌پذیر است.

در صورت عدم تمایل به ادامه همکاری در این طرح، هریک از اعضاء می‌توانند پس از اتمام پرداخت سهم اندوخته تمامی اعضاء در طول ۱۰ ماه، با تسویه تسهیلات، سهم اندوخته خود را دریافت کنند.
در صورت تمایل هریک از اعضاء، ادامه همکاری در طرح به‌صورت فردی مطابق شرایط قبلی امکان‌پذیر خواهد بود.

طرح دوم اندوخته خانواده مهر ایران

در طرح دوم اندوخته خانواده مهر ایران کلیه صندوق‌های خانوادگی و نظایر آن با هر تعداد عضو که داشته باشند، می‌توانند در طرح شرکت کنند و تا دو برابر میزان سهم اندوخته تسهیلات بگیرند. صندوق‌های خانوادگی با هر تعدادی می‌توانند به‌عنوان گروه در این طرح شرکت کنند و مبلغ حق عضویت در ابتدای هرماه حسب نظر اعضای صندوق تعیین که حداقل ۱۰۰ هزار تومان تعیین است. اولین حق عضویت انتخابی به‌عنوان سقف مبلغ در نظر گرفته می‌شود که قابل‌افزایش برای ماه‌های بعد نیست و حداکثر تا دهم هرماه باید پرداخت شود. تعداد و مدت پرداخت حق عضویت تا پرداخت تسهیلات به‌تمامی اعضا به‌صورت مستمر و ماهیانه خواهد بود و مدت آن با توجه به تعداد اعضاء یا میزان تسهیلات متغیر است.

لینک کوتاه : http://rooydadkhabar.ir/?p=9632

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.